Home   O výuce

O výuce

Jaká je výuka s Mortimerem?

Hodiny probíhají v malých skupinkách 4 – 8 žáků a to jak u dětí, tak i u dospělých. U malých dětí, navštěvujících program English for Minis garantujeme maximálně šest dětí ve skupině. Lekce se konají jednou týdně 45 minut, jsou vedeny proškolenými a neustále vzdělávanými lektory v neformální, příjemné atmosféře. Hodiny jsou připraveny tak, aby se nikdo nenudil a každý měl dostatek prostoru hovořit. Hodiny probíhají téměř výlučně v anglickém jazyce. Ve výjímečných případech, např. vysvětlování pravidel náročnějších her, může lektor použít tzv. sendvičovou metodu, kdy češtinu použije podprahově.
Důraz je dáván především na porozumění mluvenému slovu a skládání jednoduchých vět. Děti čtou a píší později, dospělí toto zvládají již od první lekce.

Kurzy jsou doplněny poslechovými CD, pohádkovými knihami, knihami s příběhy. Pro dospělé máme slovníčky.
Mortimer má pro své studenty připraveny na dvě stovky výukových her a cvičení, pomocí kterých rozmluví úplně každého.

Carpet_CMYK_150dpi_500

Kdo je to Mortimer?

Mortimer je rytíř ze středověku. Bydlí na opravdovém hradě a spolu se svými kamarády, drakem Malcolmem, netopýrkou Betty a svým strýcem, čarodějem Godfreyem zažívá velká dobrodružství. A když už středověká dobrodružství nestačí, stačí za úplňku kouzlit a přenést se v čase…

S námi se každý naučí anglicky příjemnou a zábavnou formou

Mortimer a parta jeho kamarádů učí anglicky tak, že imitují učení se mateřskému jazyku. Angličtina je podávána a přijímána “všemy smysly.” Je to především zábava! :-) Naše vlastní výukové materiály doplňují výuku stejně, jako velké množství her, říkadel a didaktických pomůcek.
Metoda výuky podle Mortimera byla vyvinuta před dvaceti lety. Od té doby přibylo mnoho kurzů, původní se rozšířily a všechny výukové materiály se několikrát aktualizovaly. Metoda “mateřského jazyka” s Mortimerem je v současné době v patnácti zemích světa, kde se učí desítky tisíc studentů. Nejmladším studentům jsou dva roky a nejstarší studentce je nyní 87 let.

V čem je angličtina v Mortimerem výjimečná?

Největší přínos této metody je v tom, že si jak dospělí, tak hlavně děti vytvoří pozitivní přístup k cizím jazykům a nedochází k tzv. zablokování, což se občas stává, když děti jazyku nerozumí a je pro ně těžký. Pro nás v Mortimeru není jazyk žádná věda, ale zábava a veliké dobrodružství. Přijďte se přesvědčit, jak se umíme u učení bavit. :-)
Mluvíme, mluvíme a mluvíme, protože o to v případě cizích jazyků jde především.