Home   Dotazy

Dotazy

Pokud máte jakékoli otázky týkající se výuky angličtiny, neváhejte nám je položit. Zpravidla do 24 hodin Vám na ně odpovíme. Nebo si můžete přečíst otázky, které již položil někdo před Vámi.

 


Dotazy:

 • Dagmar Hudečková

  Dobrý den, mám jenom takovou malou prosbičku, nezkrácený tvar WHERE ARE je mi jasný i jeho výslovnost, ale mám tu zkrácenou verzi WHERE’RE a tam bych chtěla poprosit o napsání fonetické výslovnosti, v té zkrácené formě ! S tím se moc nesetkávám ! Děkuje moc Dagmar Hudečková !

  • Eva Hrubá, lektorka

   Dobrý den, paní Hudečková, máte pravdu, někdy je výslovnost pro nás trošku zapeklitá. Myslím, že je nejlepší si to poslechnout – než to přepisovat foneticky. Proto jsem hledala nějaku “mluvící” stránku. Našla jsem a tady je na ni odkaz:
   http://dictionary.reference.com/browse/where-re

   Děkujeme za Váš dotaz a pokud budete mít cokoliv, rádi Vám pomůžeme, pokud to bude v našich silách :-).
   Přeji pěkný den
   Eva Hrubá

 • Eva M.

  Dobry den,
  mam 4-letou dcerku, ktera anglicky jiz castecne umi (stravili jsme rok v zahranici, kde chodila do skolky). Hledam kurz, kde by si ziskane znalosti minimalne udrzela, lepe jeste dale rozvijela, myslite, ze by pro ni byl vas kurz vhodny? Bojim se, aby se stale jenom neopakovali uplne zaklady, ktere ona jiz ma. Nebo nabizite take nejake pokrocilejsi kurzy pro takto male deti? Dekuji.

  • Eva Hrubá, lektorka

   Dobrý den,
   ve věku 4 let máme v Beneově a v Týnci n.S. skupinky, kde naši malí žáčci mají za sebou 1 rok výuky. Jsou to velmi šikovné děti, tak si myslím, že by Vaše dcerka mohla do některé ze skupinek rychle zapadnout. Určitě to u nás není jen o opakování barev a zvířátek – učíme se používat aktivně slovesa a skládat věty od samého začátku. Proím, máte-li zájem, zavolejte mi na te: 605 222 040 a domluvím detaily :-). Určitě najdeme pro Vaši šikulku vhodnou skupinku, aby se tam cítila dobře a mělo to pro ni smysl a užitek. Budu se těšit. Eva Hrubá

 • Lenka Šobíšková

  Dobrý den, můj syn je introvert a před cizími lidmi nerad mluví. Myslíte, že i pro něj by bylo navštěvování angličtiny přínosné? Já bohužel anglicky neumím, takže to pak s ním doma nemohu procvičovat.

  • Eva Hrubá, lektorka

   Dobrý den, paní Šobíšková,
   samozřejmě každý jsme jiný a muselo by se to vyzkoušet. V našich kurzech se obecně snažíme o to, aby děti mluvily hodně dohromady, odbourá se tak stres z toho, že jsou vlastně “zkoušené” a že se na ně upírá pozornost. Samozřejmě je ale také potřebujeme slyšet jednotlivě, abychom případně vyladili výslovnost. Ale tím že výuka probíhá formou hry a aktivit, tak děti většinou zapomenou, že se vlastně učí a o to v konečném důsledku jde. Jak starý je Váš syn? Pokud pro něj máme vhodnou skupinku, můžeme to zkusit a dát tomu trošku čas. Budete-li mít zájem ráda to s Vámi proberu třeba po telefonu. Eva Hrubá

 • Kateřina Hlomová

  Dobrý den,

  dočetla jsem se, že děláte i kurz pro dospělé. Kolik takový kurz stojí?

  Děkuji za odpověď :-)

  • Eva Hrubá, lektorka

   Dobrý den, paní Hlomová,
   cena kurzu pro dospělé je 200Kč za 60min výuky + materiály 1200Kč. V ceně výukových materiálů jsou veškeré pomůcky, které jsou v hodině používány. Materiály vydrží studentům většinou déle než 1 výukový blok (10měsíců). Maximální počet studentů v kurzu je 6. Je to stejné jako u dětí, tento typ kurzů je dobré vidět naživo. Jsme hodně zaměřeni na praktické použití jazyka a na odbourání zábran, které většinou dospěláci mají, protože příliš nemluví, nebo se stydí. Rádi Vás pozveme přímo do výuky.Učíme ve výukových blocích po 38 výukových hodinách. 1 výukový blok trvá cca 10měsíců. Eva Hrubá

 • Pášová

  Dobrý den,ráda bych se zeptala,kolikrát týdně,od kolika hodin kurz probíhá a zda s dítětem 2,5 roku chodí i rodič a jak dlouho jednotlivá lekce trvá? Děkuji

  • Eva Hrubá, lektorka

   Dobrý den, ano, s nejmenšími dětmi chodí na hodiny rodiče a velmi často se nám stává, že i oni, pokud jsou klasickými “věčnými začátečnáky” si z hodin odnesou novou slovní zásobu nebo spojení. Lekce trvá 45min. U angličtiny pro nejmenší “English for Minis” jsou hodiny vedeny velmi živě a dynamicky a aktivity se střídají tak, aby děti lekce bavila. Většinou se nám stává, že rodiče jsou překvapeni, jak akční lekce je. A mám i ohlasy od maminek, že to je pěkný tělocvik:-). Ve věku kolem 3 let je moc fajn, když se rodič do hodiny aktivně zapojí, protože tak dítě takzvaně “naskočí” a jde do aktivit také. Podle ohlasů, která mám od rodičů to rodiče baví také.Chodí maminky i tatínkové. Lekce trvá 45min. Děkuji za Váš dotaz a přeji fajn den.

 • Andrea K. Benešov

  Dobrý den, nikde na vašich webových stránkách jsem nenašla ceník. Můžete mi říct, kolik takový kurz stojí? Velice mě tato metoda výuky zaujala a ráda se na ukázkovou hodinu přijdu podívat i se svou čtyřletou dcerou. Děkuji za odpověď.

  • Eva Hrubá, lektorka

   Dobrý den, ceny se u nás v Mortimeru Týnec n.S. a Benešov pohybují v rozmezí od 141Kč do 185Kč za jednu lekci. Máme velmi zajímavý systém možných slev. Ráda Vám vše vysvětlím na ukázkové hodině. Je to metoda, kterou je potřeba vidět naživo. V každém případě bych Vám obecně doporučila, pokud hledáte kvalitní výuku pro své dítě, obejděte 2-3 ukázkové hodiny ve svém okolí a udělejte si sama názor, případně dejte i na to, co říká Vaše dítko. Cena je pouze jedno z kritérií. Děkuji za Váš dotaz, budu se těšit na ukázkové hodině 4.9.2013 od 16.h v Benešově v kavárně Minimi na Pražské 380. Přeji fajn den Eva Hrubá

 • Lucka K., Podělusy

  Dobrý den, mají vaše kurzy nějakou návaznost na školní osnovy? Co se děti naučí třeba za rok a jak je učíte gramatiku.

  • Eva Hrubá

   Dobrý den, naše kurzy mají své velmi propracované postupy a na školních osnovách nejsme závislí i proto, že výuka na školách se opravdu může velmi různit. Mortimer English Club má propracované postupy pro své lektory, které byly vyvinuty v Německu se záměrem, co nejlépe a nejefektivněji děti naučit anglicky. Samozřejmě včetně všech gramatických jevů. Např. po 1. roce výuky děti umí kromě spousty slovíček také: přítomný průběhový čas, přivlastňovací způsob, představit sebe a svou rodinu, použít modální sloveso „can“, klást otázky, popsat své tělo…

 • Lucie Kafková,

  Dobrý den, sama umím anglicky velmi dobře a spíš si myslím, že své dítě naučím anglicky sama. Kurzy jsou podle mě zbytečné.

  • Eva Hrubá

   V tomto ohledu mám zajímavou zkušenost, že speciálně rodiče, kteří umí anglicky velmi dobře, dávají své děti do Mortimer English Clubu. Protože si třeba už vyzkoušeli, se učit dítě sami, je velmi obtížné. Je to stejné, jako když učíte dítě lyžovat, také to je lepší, když ho to naučí na horách instruktor v kolektivu ostatních dětí a Vy už pak můžete spolu se svých dítětem doladit styl společně na svahu :).

 • Slávka, K, Bukovany

  Dobrý den, má vůbec cenu začít učit děti angličtinu s Mortimerem? Výuka většinou probíhá 1x týdně s tím, že potom děti poslouchají CD doma. Zůstane jim něco v hlavě? Nejsou to zbytečně vydané peníze? Moc děkuji.

  • Eva Hrubá

   K výuce jazyků musíme vždy přistupovat individuálně tak, že každé dítě má jiné potřeby, co znamená, že někomu spíše vyhovují hrubomotorické hry, někdo má radši spíše malování a špetku výtvarna. Také záleží na tom, jak často rodiče opravdu dětem pouští výukové CDčko a jak pracují např. s webovýma stránkama, které jim doporučí lektor. Ale jednoznačně 1 hodina výuky u dětí vydá za 3-4 hodiny výuky u dospělých, takže ano, smysl to určitě má. Jen prosím rodiče o trpělivost, protože děti min. 1.rok výuky hlavně vstřebávají a pak se postupně rozmlouvají. A co se týče peněz. Podle mého názoru je toto jedna z nejlépe se zhodnotících investic. Znám hodně dospělých, kteří díky tomu, že se učili Aj v raném věku, z toho těží dodnes.

 • Šárka Svobodová

  Dobrý den, chci se zeptat, zda dítě (2,5 roku), které ještě nerozezná např. barvy, všechna zvířata apod. toto poslouchá v angličtině, nemá v tom potom zmatek? Děkuji.

  • Eva Hrubá

   Dobrý den, děti v tom určitě zmatek nemají. Nemusí mít tyto znalosti, aby se mohlo učit druhý jazyk a je úplně jedno, zda tyto znalosti získá v mateřském nebo jiném jazyce. Naopak, výuka jazyka je velice komplexní proces, který rozšiřuje celkovou mozkovou kapacitu, a to nejen pro výuku jazyků, ale i pro jiné oblasti, je přínosem také např. pro budoucí schopnost dětí zařadit se do skupiny a spolupracovat s ostatními dětmi.

 • J.K., Nespeky

  Má smysl učit předškolní děti cizí jazyky? Slyšela jsem, že výuka cizího jazyku v kurzech (např. 1 – 2 × týdně) není u takhle malých dětí příliš efektivní. Zajímalo by mě, kolik se mohou děti naučit např z cizojazyčných pohádek (pošťák Pat a podobné pohádky o běžném životě)? Děkuji za odpověď.

  • Eva Hrubá

   V tomto ohledu si dovolím s Vámi nesouhlasit – výuka jazyka je nejefektivnější právě v raném věku – děti jsou jako houby, velice snadno vstřebávají nové informace a mají schopnost imitovat výslovnost prakticky s bezchybností. Zhruba do věku sedmi let jsou děti v tzv. kritickém věku, co se týče jazyků a učí se velmi lehce.Výuka jazyka je komplexní proces, který obecně rozvíjí mozkovou kapacitu nejen pro rámec výuky jazyků, ale také pro další oblasti činnosti, jako například hudbu, tanec, spolupráce s ostatními dětmi ve skupině atd. Já osobně mám zkušenost s programem Mortimer English Club, který je postaven na hře a musím říct, že mě naši žáčci každou hodinu překvapí, jak dokáží kopírovat správnou výslovnost a hlavně – si slovíčka další lekci pamatovat. Učím i dospělé studenty a upřímně, naučit dospěláka správnou výslovnost např. hlásky „th“ , je leckdy nepřekonatelný problém, kdežto děti si výslovnost zapamatují bez potíží a velmi se u toho baví, že mají dát jazyk mezi zuby :).
   Co se týče pohádek, tak je vnímám jako vhodný doplněk k výuce, ale určitě nemůžeme očekávat, že se dítě naučí jazyk z pohádek samo od sebe. Lektor, který učí Vaše dítě v kurzech Vám může vhodné webové stránky doporučit.

 • Jana D., Týnec nad Sázavou

  Moje jedenáctiletá dcera má za sebou již 3 roky výuky Aj ve škole, bohužel ji např. o dovolené nemohu přimět, aby zkusila mluvit a třeba si něco jít koupit. Jak ji mám motivovat? Nosí domů jedničky, znalosti má. Děkuji za odpověď.

  • Eva Hrubá

   Děkuji Vám za tento dotaz. Bohužel školní angličtina nestačí na to, aby se děti rozmluvily. Ze školy si většinou odnesou velmi slušnou pasivní slovní zásobu, ale vlastně neví, jestli vůbec cizí jazyk funguje. Ve škole je kladen velký důraz na psaný projev, protože děti musí být z něčeho klasifikovány a ikdyž paní učitelka dělá co může, v daném počtu dětí se každý ke slovu nedostane. V Mortimer English Clubu učíme ve skupinkách po 4 – 8 dětech a výuka jednoznačně stojí na mluveném projevu. Pomocí her a různých aktivit jsou děti motivovány mluvit a nebát se komunikovat, klást otázky a říct, když něco ví. Naopak, komunikace je pro nás v Mortimeru zábava.

 • Petr Šmíd, Benešov

  Naše malá ma angličtinu ve školce, sám mluvím německy. Anglicky bohužel neumím. Jak poznám, jestli je výuka kvalitní, jak má hodina vypadat?

  • Eva Hrubá

   Nelze říci obecně, jak by měla hodina vypadat. Určitě bych Vám doporučila se na výuku zajít podívat, ideálně si vzít s sebou někoho, kdo anglicky alespoň trochu umí. Kvalitní lektor nebo jazyková škola Vám automaticky nabídne ukázkovou hodinu zdarma, abyste se mohl podívat, jak je výuka vedena a hlavně, abyste zjistil, jestli se Vám líbí způsob, jakým lektor hodinu vede. Protože, podle mého názoru, je osobnost lektora naprosto klíčová – musí umět děti nadchnout a pro jazyk zaujmout. Proto dejte na svou intuici a na to, jak děti na lektora reagují.